Exin Tasarım Yükleniyor Lütfen Bekleyiniz..

Exin Tasarım Blog


Exin Tasarım Blog yazılarımız ile sizlere sektör ile ilgili güncel konulardan haberler, ipuçları,karşılaşabileceğiniz hatalar ile ilgili çözümler sunar.

Kosgeb Destekleri

1.98K 0
Kosgeb Destekleri

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının adı kısaca Kosgeb olarak adlandırılmaktadır. Kosgeb, KOBİ ve girişimcilerin ekonomik ve sosyal kalkınmaya olan paylarını çeşitli hizmet ve destekler sunarak artırmak amacı ile kurulmuştur.

Son yıllarda ülkemizde Ar-Ge ve İnovasyon adına bir hareketlenme görülmüştür. Ülke olarak araştırmanın, geliştirmenin ve üretmenin önemini geçmiş yıllara göre daha iyi idrak etmiş durumdayız. Devletimiz bir den fazla kanal üzerinden çeşitli teşvikler ve destekler sunmaktadır. Kosgeb destekleri de bunlardan bir tanesidir. Kosgeb bir çok segment üzerinden farklı destekler ve hizmetler sunmaktadır. Bunlardan bir kaçı;

  • Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı
  • AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı
  • KOBİ Gelişim Destek Programı
  • Girişimcilik Destek Programı
  • Uluslar arası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı
  • Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı

Desteklerden faydalanmak isteyen işletmeciler öncelikle Kosgeb Müdürlüğüne başvuru yapmalıdır. Program için bir Proje Başvuru doldurulur ve Kosgeb Müdürlüğüne iletilir. Müdürlükçe bir ön değerlendirme yapılır ve varsa işletmelerden bir takım eksiklikleri tamamlamaları istenir. Ön değerlendirmeden geçen işletmeler bir sonraki aşamaya, Kurul önünde değerlendirilmeye çıkarlar. Başvuru sahibi kurul üyelerine projesini ait bir sunum yapar. Kosgeb Müdürlüğü başvuru sahibinin projesine göre gerekli gördüğü takdirde ilgili bir öğretim görevlisini kurula davet eder. Kuruldan kabul onayı çıkması halinde işletmeler desteklerden yararlanmaya hak kazanmaktadır. Bundan sonraki süreçte Kosgeb işletmeyi mali olarak denetler ve projenin durumunu takip eder. İşletmeler Kosgebe belli bir taahhütname imzalamaktadır.

Eğer sizlerin de Kosgeb projeleri varsa Exin Tasarım olarak hizmetlerimize göz atabilirsiniz. Mekanik ve elektronik tasarım hizmetlerimiz ile projeleriniz uzman mühendisler tarafından raporlanarak kısa sürede hayat geçer.