Exin Tasarım Yükleniyor Lütfen Bekleyiniz..
info@exintasarim.com 0(212) 909-3946

Hızlı Prototipleme


Projelerinize kısa zaman içerisinde hızlı prototipleme çözümleri sunuyoruz

Exin Tasarım olarak hızlı prototipleme teknolojilerini projelerimizde tasarım doğrulama ve kalıp yapımının feasible olmadığı durumlarda parça imalatı olarak tanımlamaktayız.

Ürün tasarımlarının endüstrileştirme aşamalarına geçmeden önce parça fonksiyonuna göre seçtiğimiz teknoloji ile prototip imal ederek gerekli iyileştirme süreçlerini ortaya koymaktayız. Hızlı prototipleme hizmetinin temel amacı, sağlıklı çözüm süreçleri oluşturmaktır.

Projenize ait ürünün yıllık adet sayısı kalıp yapım maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda mali olarak feasible değilse, parça imalatı yapabilmekteyiz.

Bu hizmetimizi ürün geliştirme hizmetimizin bir parçası veya tasarımı mevcut olan bir ürün için hızlı prototipleme hizmeti olarak da sunmaktayız. Exin Tasarım’a ait veya müşterimizden gelen ürün tasarımını, seçtiğimiz prototipleme teknolojisinin imalat gereklerine göre revize ederek optimum ürünü imal etmeye çalışmaktayız.   Sonuç olarak hızlı prototipleme hizmeti, hızlı ve etkili çözümler ortaya koyar.

Exin Tasarım olarak hızlı prototipleme teknolojilerinden FDM(Fused Deposition Modelling), Polyjet, SLA(Stereolithography) ve SLS(Selective Laser Sintering) ile hizmet verebilmekteyiz. Ön seri parçalarınız için silikon kalıp yapımı, istenilen hammadde ile imalat yapabilmekteyiz.

FDM en sık tercih edilen prototipleme teknolojisidir. ABS hammadde bazlı filamentler ile mukavemeti yüksek parçalar üretir. Özellikle snap-fit bağlantısı ile birbirlerine montajlı parçalarda minimum 3 kere sökme takma yapabilirsiniz.

Polyjet teknolojisi yüksek yüzey kalitesi ve yüksek hassasiyette küçük detaylar imal edebilmesi ile öne çıkmaktadır. Bu nedenle boya gerektiren ürünlerde tercih edilebilmektedir. Teknolojisi gereği aynı anda polimer ve elastomer hammaddelerinden üretim yapabilmektedir. Polyjet yöntemi yarı saydam optik özelliğine sahip ürünler üretebilmektedir.

SLA teknolojisi yüksek elastiklik modüllü, yüksek darbe dirençli ve saydam ürünler üretebilmektedir. Aydınlatma sektöründe tercih edilmesiyle beraber, ışık kaynağı ile uzun çalışma saatlerinde gevrekleşebilmektedir.

SLS teknolojisinde toz malzemenin sinterlenmesi ile mukavemeti olarak düşük, sıvı emebilen ve yüksek ölçü hassasiyetinde parça imal edebilinmektedir.

Silikon kalıp teknolojisinde elde edilen ürün, mekanik özellik olarak seri imalat kalıbından çıkan ürüne en yakın mekanik ve ölçüsel özelliklere sahiptir.

Görsel önemi olan ürünleriniz için prototipleme sonrasında astar ve boyama hizmetleri ile de hayalinizdeki final ürüne en yakın parçayı imal edebilmekteyiz.

 

Hizmetimiz ve çalışmalarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için info@exintasarim.com adresimize e-posta atabilir veya 0212 909 3946 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

Hemen Teklif Alın!


GÖNDER

Exin Tasarım Blog


Bize Ulaşın

2017 - Exin Tasarım ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR