Exin Tasarım Yükleniyor Lütfen Bekleyiniz..
info@exintasarim.com 0(212) 909-3946

Plastik Akış Simülasyonu


Ürün ve kalıp tasarımlarınız için maliyet azaltan simülasyonlar

Exin Tasarım, plastik akış simülasyonu hizmetini ürün geliştirme projelerinizde ve plastik enjeksiyon kalıp tasarımı projelerinizde tasarım doğrulama prosesinin bir parçası olarak belirtmektedir. Bununla birlikte sadece akış simülasyonu ihtiyaçları için de hizmet verebilmektedir.

Plastik akış simülasyonları, baskı öncesinden ürün ve kalıp tasarımındaki optimize edilmesi gereken noktaları ortaya çıkarmakla birlikte proses parametreleriniz ve proses zamanınıza ilişkin sonuçlar vermektedir. Müşterilerimiz, soğuma ve çarpılma analizleri ile toleranslar dahilinde bir üretim olup olmayacağının sonuçlarını da görebilmektedir. Exin Tasarım, proje maliyetlendirme ve teknik fizibilite çalışmalarınıza bu hizmeti ile ışık tutarak zaman kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçebilmektedir.

Exin Tasarım plastik akış simülasyonlarını 4 ana başlıkta toplanmaktadır;

  • Dolum ve Ütüleme: Doldurma ve ütüleme fazları simüle edilir. Sonuçlara göre yolluk yeri ve ölçüsü, son dolum noktası, gaz izleri, soğuk birleşim çizgileri optimizasyonları yapılabilmektedir.
  • Soğuma: Sıcaklık dağılımlarına göre soğuma kanalları tasarımları ile simülasyon yapılmaktadır. Sonuçlara göre proses parametreleri, proses zamanı, soğuk/sıcak bölgelere dağılım optimizasyonları yapılabilmektedir.
  • Çarpılma: Hacimsel çekmeler ve çarpılmalar görüntülenmektedir. Sonuçlara göre toleranslar dahilinde üretim yapılıp yapılamayacağı öngörülebilmektedir.
  • Kalıp ve maça deformasyonları: Enjeksiyon basıncının kalıp plakalarında ve maçalarda yarattığı elastik deformasyonlar, mm cinsinden verilmektedir. Elastik şekil değiştirmelerin, ürün kalitesine olan etkisini optimizasyonlar ile azaltabilmekte ve kalıp tasarımında revizyonlara gidilmesine yardımcı olabilmektedir.

 

Hizmetimiz ve çalışmalarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için info@exintasarim.com adresimize e-posta atabilir veya 0212 909 3946 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

  

Hemen Teklif Alın!


GÖNDER

Exin Tasarım Blog


Bize Ulaşın

2017 - Exin Tasarım ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR